Typowo męskie hobby

O ile ozdabianie różnych przedmiotów wszelkimi technikami jest dziedziną pań, o tyle budowa i sklejanie wszelkich modeli i makiet, wydaje się być męskim zajęciem. Może jest to kwestia potrzeby skupienia się na jednej czynności, może możliwość zbudowania czegoś od podstaw – faktem jest, że modelarstwo to hobby wielu mężczyzn.

Kleje, pianki i inne akcesoria

pianka modelarskaAby spełniać się w modelarstwie, potrzebujemy specjalistycznego wyposażenia, które otrzymamy w dobrym sklepie papierniczym lub odpowiednio wyposażonym sklepie internetowym. Sklepy pomogą nam w doborze odpowiednich komponentów zgodnie z tym, co chcemy zbudować. Jeśli będziemy zajmować się modelami plastikowymi, np. modelami samolotów lub samochodów, na pewno zaopatrzyć musimy się w cążki do wycinania elementów i nożyk modelarski, klej do modeli plastikowych, papier ścierny lub pilniczek, farbki modelarskie i pędzelek. Jeśli zaś będziemy chcieli zbudować makietę lub dioramę, naszą podstawą będzie dobra pianka modelarska. Pianka ta przyda nam się również, jeśli będziemy chcieli zbudować samolot całkowicie od podstaw i będziemy chcieli, by był on niezniszczalny. Pianka jest niezwykle elastycznym materiałem, przez co jego deformacja przy ewentualnej kolizji jest dużo mniejsza niż w przypadku innych materiałów. Można ciąć ją przy pomocy nożyka modelarskiego i kleić za pomocą kleju, np. UHU Por. Sklepy, zależnie od naszych potrzeb, oferują pianki modelarskie dwustronnie pokryte papierem lub bez pokrycia. Dostępne są również pianki dwustronnie laminowane o gładkiej powierzchni. Pianki dostępne są w różnych formatach i grubościach, by jak najlepiej zaspokoić oczekiwania każdego klienta.

Uważa się, że modelarstwo świetnie wycisza, poszerza horyzonty, uczy cierpliwości i dokładności. Z tego też względu możemy zaproponować taką formę rozrywki naszemu dziecku, podsuwając mu pierwsze modele do samodzielnego złożenia, gdy skończy 10 lat.