Pozytywne cechy maseczki z alg

Każda cera potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji, której możemy się poddać zarówno w gabinetach kosmetycznych, jak i w zaciszu domowym. W dzisiejszych czasach zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych możemy liczyć na ogromną dostępność wszelkich maseczek do twarzy.

Zbawienne działanie maski algowej

maska algowa do twarzyJedną z najpopularniejszych maseczek i tym samym najczęściej wykonywanych przez kobiety, są maski zawierające w sobie algi. W swoim składzie algi zawierają wapń, żelazo, potas, a nawet miedź i cynk oraz wiele innych składników posiadających właściwości odżywcze dla naszej skóry. Algi są również cennym źródłem witamin A, B, C i K. W algach znajdziemy także błonnik pokarmowy oraz witaminę B12 niezbędną tym, którzy wyeliminowali ze swojej diety mięso. Maska algowa do twarzy często jest wzbogacana o żurawinę, czy nawet kwas hialuronianowy. Możemy spotkać się także z dodatkiem czekolady w takiej maseczce, czy oliwy z oliwek, a wszystko dlatego, że związki te posiadają składniki aktywne, które wchłaniają się wgłąb skóry eliminując jej problemy. Maska algowa ma działanie zwężające pory skórne, łagodzące podrażnienia skóry oraz kojące. Świetnie nadają się także w przypadku cery tłustej zwłaszcza po przeprowadzeniu bardziej inwazyjnego zabiegu kosmetycznego. Co ciekawe, maski te posiadają także właściwości odchudzające, dlatego z powodzeniem stosuje się je nie tylko na twarz, ale i ciało.

Maski algowe są także proponowane osobom dojrzałym, ponieważ skutecznie spłycają zmarszczki, a także przeciwdziałają starzeniu się skóry. Już po pierwszym użyciu maski możemy zauważyć znaczącą poprawę w jędrności skóry, a także jej nawilżeniu. Ciekawostką może być również informacja, że po zastosowaniu maski algowej, makijaż będzie utrzymywał się znacznie dłużej!