Makiety czyli czym zajmuje się dzisiejsza architektura

Architekt jest dosyć popularnym zawodem. Jednak nie wyrzyscy do końca zdają sobie sprawę, czym on do końca się tak zajmuje. Czy tylko rysuje, a może robi coś jeszcze w swoim biurze?Oczywiście najważniejszą rolą architekta jest projektowanie domów oraz innych obiektów.

Makiety nie tylko dla budynków publicznych

makietyTo właśnie on projektuje je wizualnie, wymyśla to jak on będzie wyglądał i w jakim stylu ma być dany budynek. To właśnie architekt wykonuje wszystkie niezbędne rysunki do rozpoczęcia budowy domu. Najważniejszymi rysunkami są rzuty domu, jego przekroje. Także wszystkie szczegóły, które ukazują wygląd połączeń materiałowych. Poza tym także ważne są rzuty dachu oraz stropu. W biurach projektowych także wykonane zostaną potrzebne obliczenia, które sprawdza słuszność założeń projektowych, według których powstały rysunki. Poza tym architekt także może wykonać takie elementy jak makiety architektoniczne, które bez problemu zobrazują w 3D projektowany budynek lub inny obiekt. Takie makiety to bardzo często modele domów wraz z otoczeniem. Najczęściej makiety wykonuje się przy większych inwestycjach, lub przy budowach osiedli, aby jeszcze przed wybudowaniem można było obiekty prezentować potencjalnym kupcom mieszkań. Architekt także działa na terenie budowy.

Sprawdza, czy wszystko jest wykonywane zgodnie z projektem, a czasem jeśli to jest potrzebne nanosi zmiany w projekcie.Architekt jest ważną osoba w procesie powstawania nowych obiektów budowlanych. To on wymyśla wygląd obiektu, jego bryłę, jak i dobiera najlepsze materiały do wykonania budynku.