Kiedy znudzi Ci się Twój tatuaż

Mój dziadek miał tatuaż. Był marynarzem i kiedyś wpadł na pomysł, żeby na dłoni wytatuować sobie kotwicę. Kochał morze, więc ten symbol był dla niego całkowicie naturalny. To były jeszcze czasy, w których stosowano obrzydliwe, niebieskie tusze, bo innych nie było. Tatuaże, chociaż może miały dużą wartość sentymentalną, to jednak szczerze mówiąc, wyglądały niezbyt estetycznie.

O niechcianym tatuażu, czyli jak go usunąć?

usuwanie tatuażu łódźDo tego wszystkiego po latach skóra się starzeje, traci swój kształt i jędrność, a to niestety również wpływa na wygląd naszego tatuażu. Dziadek miał trochę szczęścia, że zdecydował się umieścić go właśnie na dłoni, ponieważ tam skóra aż tak się nie zmieniła. Widziałam już jednak panie, które taki tatuaż robiły sobie na udzie czy na brzuchu. Jak to wygląda po pięćdziesięciu latach to już sami sobie dopowiedzcie. Ten artykuł nie został napisany po to, by zniechęcić do robienia tatuaży. Jest to bowiem świetna ozdoba, a dla wielu ma też silny ładunek emocjonalny. Chciałabym tylko przekonać Cię, że mitem jest, iż tatuaż raz zrobiony zostaje z nami do końca życia, ponieważ istnieją zabiegi umożliwiające pozbycie się go. Oczywiście nie przy każdym tatuażu mogę Ci zagwarantować, że nie pozostanie blizna. Wszystko zależy od konkretnego przypadku, ale jeżeli chcesz się go pozbyć to nie martw się – usuwanie tatuażu łódź jest możliwe. Najczęściej do tego typu zabiegów używa się laserów. Ta metoda jest najbezpieczniejsza i istnieje największa szansa, że dzięki niej nie pozostanie nam żadna blizna.

Jeżeli szukasz miejsca, w którym można usunąć tatuaż, to polecam Ci salony, zajmujące się medycyną estetyczną i dermatologią. Zabieg nie jest szczególnie bolesny, na pewno mniej bolesny niż samo tworzenie tatuażu na skórze, ale w razie czego zawsze możesz poprosić o znieczulenie miejscowe.