Gdzie w Polsce korzysta się z okresowych szkoleń BHP

W Polsce istnieje bardzo wiele branż, w których zalecane jest staranne przyłożenie się do nauki zasad BHP. Nie są to jedynie budowy i tego typu miejsca – prawda jest taka, że każde stanowisko pracy ma gdzieś mniej lub bardziej niebezpieczne miejsca. Dobrze przeszkolona osoba na pewno będzie w stanie sobie z tym poradzić.

Szkolenie BHP w pracy biurowej

szkolenia okresowe na terenie RzeszowaOsobiście byłem nieco zdziwiony gdy okazało się, że nawet na stanowisko biurowe musiałem przejść przez specjalne szkolenie. Gdy jednak zacząłem się uczy na temat różnego rodzaju niebezpieczeństw, musiałem przyznać, że faktycznie ma to sens. Wcześniej nie wiedziałem nawet o tym, z jak wieloma zagrożeniami i niebezpieczeństwami ma się na co dzień do czynienia. Na szczęście szkolenia okresowe na terenie Rzeszowa, na które wysyłał nas zawsze pracodawca od lat słynęły z wysokiego poziomu. Po szkoleniu wszystko było dla mnie w zupełności jasne. Zacząłem się zastanawiać również nad innymi rzeczami – czy praca na każdym stanowisku poprzedzona jest szkoleniem z zakresu BHP? Gdy wgłębiłem się w temat okazało się, że w ogromnej większości przypadków pracodawcy wysyłają na szkolenia wszystkich swoich pracowników jeszcze zanim zacznie się pierwszy dzień w pracy. Jest to bardzo logiczne – w końcu jakby nie patrzeć, to właśnie na samym początku ryzyko wypadku jest największe. Nie ma tutaj znacznie ani branża, ani zajmowane stanowisko. Prawda jest taka, że wypadkowi może ulec każdy pracownik, dlatego szkolenia BHP przeprowadzane są dosłownie wszędzie. Dla szefa takie szkolenie też może wpłynąć pozytywnie – w końcu zrobił on wszystko, co tylko mogło być zrobione, by jego pracownikom nic się nie stało podczas pracy.

Od długiego czasu marzyłem o tym by posiadać firmę, ale nie przyszłoby mi na myśl, by prowadząc biuro wysyłać pracowników na szkolenia z zakresu BHP. Teraz jednak wszystko stało się dla mnie jasne – bezpieczeństwo zawsze musi być stawiane na pierwszym miejscu.