Cele pourazowej fizjoterapii

Urazy zdarzają się nam bardzo często. Wystarczy się potknąć, przewrócić się w trakcie jazdy na rowerze, czy nie zauważyć znacznej przeszkody. Urazy to najczęściej złamania kości, zwichnięcia stawów oraz naderwania mięśni. Urazami zajmuje się traumatologia. Ważna jest również pourazowa rehabilitacja, pozwalająca powrócić do pełnej lub maksymalnie możliwej sprawności fizycznej.

Efektywność pourazowej fizjoterapii

pourazowa fizjoterapia w ŁodziW urazach najczęściej stosuje się terapię przeciwbólową i przeciwobrzękową. Ból zwalczany jest przez różnego rodzaju fale prądu elektrycznego. Do zapobiegania obrzękom stosuje się krioterapię miejscową oraz sonoterapię. Krioterapia to działanie zimnem na poszczególne mięśnie lub stawy przez powierzchnię skóry. Sonoterapia, czyli terapia ultradźwiękowa, polega na wnikaniu ultradźwiękowych fali akustycznych do głębi tkanek. Ultradźwięki w połączeniu z krioterapią inicjują wchłanianie się obrzęku. W przypadku złamania kości bądź naderwania mięśnia, ultradźwięki przyspieszają proces regeneracji tkanek poddawanych zabiegowi. Warto, aby placówka była nakierowana na fizjoterapię pourazową. Jednym z miast, w których dobrze to funkcjonuje, jest Łódź. Pourazowa fizjoterapia w Łodzi cechuje się dużym profesjonalizmem i rzetelnym podejściem do pacjenta. Ważne jest zlokalizowanie urazu, aby wiedzieć, jak zaplanować terapię. Oczywiście najważniejszym elementem jest gimnastyka lecznicza, pozwalająca na przywrócenie prawidłowej ruchomości.

Urazu możemy doznać w każdej chwili, wystarczy chwila nieuwagi. Bardzo często uszkadzane są wówczas tkanki. Potrzebne jest więc odpowiednio nakierowane leczenie, aby zmniejszyć lub całkowicie wykluczyć dolegliwość. Niestety często uraz pozostawiony sam sobie może wywołać gorsze następstwa. Ważna jest więc pourazowa rehabilitacja.